KONKURSY I TURNIEJE Z UBIEGŁYCH LAT

ROK SZKOLNY 2005/2006:

Turniej Klas - temat na ten rok szkolny:

PAN TADEUSZ - tu znajdziesz informacje o konkurencjach, konkretne pytania

termin - ostatnie dni roku szkolnego - czerwiec 2006

logo autorstwa Aleksandry Błachnio z I a LO

początek strony


l
ogo - szlezinger.pl - dziękujemy!
Ja, Samostrzelnik

Międzyszkolny konkurs dla uczczenia 500. rocznicy działalności iluminatorskiej Stanisława Samostrzelnika

Jak wyglądała by strona Twojej ulubionej książki 500 lat temu?

Dominika Pope z II b G - zajęła trzecie miejsce!!

początek strony

Anna Szustkiewicz z III b LO

Krzyżówka Narnijska
konkurs na temat
Opowieści z Narnii
dedykowany Jasiowi Froehlich z I G


Anna Opolska z III b LO

początek strony

Wyprawa do Śródziemia

konkurs czytelniczy ze znajomości książki i filmu: Władca Pierścieni

Rozdanie dyplomów - w piątek 3 marca - tym razem w bibliotece na przerwie o 1030 - zbyt wielu Was - Zwycięzców ;-) - wyczytanie Waszych nazwisk na apelu trwało by wieki...

Konkurs rozwiązali:
  1. Martyna Szulc z II a LO (rozwiązała konkurs już w ferie)
  2. Szymon Gicz z III a LO (rozwiązał konkurs już w ferie)
  3. Adam Ledwoń z II b G (ok. 30 minut)
  4. Anna Szustkiewicz z III b LO
  5. Sebastian Oleś z I G (najobszerniejsze informacje)
  6. Michał Falfasiński z II a G (ok. 20 minut)
  7. Anna Piekoszowska z I G (bardzo estetyczna praca)
  8. Anna Opolska z III b LO
  9. Mateusz Cyroń z II b G
  10. Edyta Niesler z II a LO
  11. Barbara Golec z II a LO (bardzo czytelnie, estetycznie)
  12. Aniela Czerwińska z II a LO (bardzo czytelnie, estetycznie)
  13. Patrycja Jakubiec z II a LO
  14. Bożena Studnik z III c G
  15. Aleksandra Abrahamowicz z I a LO
  16. Jan Froehlich z I G
  17. Barbara Kalkowska z III c LO
  18. Agnieszka Bulka z III c LO
  19. Małgorzata Kampka z I G
  20. Andrzej Homańczyk z I G
  21. Jakub Gańczorz z II a G
  22. Agnieszka Wąglorz z I G (pismo godne prawdziwego Elfa)
  23. Stanisław Płachetka z I G (Obszerne informacje! On jeden wymienił kilka postaci spotkanych w Starym Lesie)
  24. Magdalena Rutkowska z III a G
  25. Hanna Duda z III b G - prawidłowe odpowiedzi przyniosła niestety po czasie... :-(
zobacz pytania konkursowe

łupy do podziału - skromniejsze, bo nastąpiła antykumulacja... - zbyt dobrze znacie tę powieść!

dwie Anie

Bożenka, Ola, Andrzej, Sebastian i Staszek

Jakub, Adam, Agnieszka, Basia, Martynka i Szymon

Patrycja, Agnieszka, Ania i Gosia

Edytka, Mateusz i Aniela

Magda i Agnieszka

Jaś

Wielkie brawa!!!!!

początek strony

Tadeusz Kościuszko

zobacz - pobierz pytania konkursowe

Konkurs czytelniczy dla uczczenia 260. rocznicy urodzin Naczelnika (najprawdopodobniej 4 lutego 1746 roku).

Konkurs dedykowany Dominice Krupa z I klasy Gimnazjum ;-)

Rozdanie dyplomów i słodkich nagród:
w piątek 17 lutego na rannym apelu

Konkurs bezbędnie rozwiązali:

Martyna Szulc z II a LO
Szymon Gicz z III a LO
Anna Opolska z III b LO
Aleksandra Czenczek z III b LO
Joanna Brzezinka z I b LO
Paulina Szromek z I G
Katarzyna Pańko z I G
Anita Majowska z I G
Dominika Pope z II b G
Agnieszka Łazicka z II b G

1 drobna nieścisłość:

  • Magdalena Bieńkowska z I G
  • Ewa Mura z I G
  • Dominika Krupa z I G

silna grupa z klasy I Gimnazjum ;-)


Ania, Dominika i Agnieszka

Ewa, Magda i Dominika

początek strony

początek strony

polecamy:

Międzyszkolny Konkurs Poezji Międzyszkolny konkurs dla młodych POETÓW:
Daj mi SŁOWO!

początek strony

20 maja 2006 roku przypada
500. rocznica śmierci Krzysztofa Kolumba.
Z tej okazji ogłaszono kolejny konkurs czytelniczy.

Na stronie z pytaniami znajdziesz także do pobrania: plik Worda oraz prezentację multimedialną w programie PowerPoint.
Odpowiedzi na pytania znajdziesz w 
publikacjach

Sprawdź odpowiedzi: plik w formacie Microsoft Word (25 KB)

Rozdanie dyplomów i nagród - na rannym apelu w piątek 9 grudnia 2005.

... Pobrano ponad 40 blankietów! A oto rezultaty:

I miejsce - album (przekornie- ;-) o Europie):
Dominika Pope z II b Gimnazjum

na zdjęciu - Dominika z Agnieszką

II miejsce- bombonierka:
Ania Piekoszowska z I klasy Gimnazjum

III miejsce- bombonierka:
Dominika Krupa z I klasy Gimnazjum

na zdjęciu - Ania i Dominika

początek strony

14 września ogłoszono dwa konkursy dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych - 24 października 2005:

Odkryj Przygodę!

Konkurs bezbłędnie rozwiązali:

Jan Froehlich z I G
Patrycja Jakubiec z II a LO
Martyna Szulc z II a LO
Szymon Gicz z III a LO
Andrzej Homańczyk z I G
Anna Opolska z III b LO
Agnieszka Bulka z III c LO
Bożena Studnik z III c G

jeden błąd: Dominika Krupa I G

Książki Mistrzów Pędzla

pytania konkursowe - kliknij!

Konkurs bezbłędnie rozwiązali:

Aniela Czerwińska z II a LO
Natalia Jendrzejek z I a LO
Joanna Brzezinka z I b LO
Anna Opolska z III b LO
Monika Oleksik z III b G
Żaneta Kołodziej z I b LO

dwa błędy:
Agnieszka Bulka z III c LO

Gratulujemy Laureatom!!

Na rannym apelu w poniedziałek 24 października (w samo święto bibliotek szkolnych) wręczono dyplomy i słodkie nagrody - zdjęcie Laureatów:


Wybaczcie, że zrobiłam Was "na szaro" ale w tym oświetleniu, które panuje w auli mój aparat uczynił z Was czerwonoskórych ;-)


ROK SZKOLNY 2004/2005:

Turniej Klas:

22 czerwca wraz z obchodami Dnia Językowego - zobacz galerię zdjęć ; zobacz wyniki i pytania

Bibliofile i Ekspert

początek strony

18 kwietnia - 4 maja 2005 - Konkurs FILOZOFICZNY - plik w formacie Microsoft Word (45 KB)

Konkurs bezbłędnie rozwiązali:

Gabriela Koźlik z I b LO; Martyna Szulc z I a LO, Szymon Gicz z II a LO, Anna Opolska II b LO, Marianna Rutkowska I b LO; Katarzyna Potysz z I a LO; Sonia Tkocz z I a LO; Patrycja Jakubiec z I a LO; Agnieszka Bulka z II c LO; Agnieszka Jurcimierska z III a G; Anna Czerniawska z III a G; Paulina Heizer z II a LO ; Dorota Kobarska z II c LO

Filozofowie "do wyboru": Arystoteles, Św. Augustyn, Franciszek Bacon, Henry Bergson, Giordano Bruno, Cyceron, Demokryt, Albert Einstein, Epikur, Galileusz, Heraklit z Efezu, Emanuel Kant, Kartezjusz, Soren Abbye Kierkegaard, Tadeusz Kotarbiński, Karol Marks, Fryderyk Nietzsche, Balaise Pascal, Pitagoras, Platon, Jean Jacques Rousseau, Artur Schopenhauer, Sokrates

(By przygotować konkurs o tego typu tematyce poczułam się zachęcona po lekturze artykułu Kamili Dudek: Udział nauczyciela bibliotekarza w edukacji filozoficznej. "Biblioteka w Szkole" 2005 nr 1 s. 7)

Sonia, Kasia, Patrycja i Martynka
Dorotka i Paulinka Agnieszki i Szymon

początek strony


Międzyszkolny Konkurs Poezji 16 marca 2005 - rozstrzygnięcie Międzyszkonego Konkursu Poezji "Daj mi słowo!"
Osoby wyróżnione: Sebastian Brzezina, Hanna Buch, Kamila Smakowska (nasza), Maria Danel i Magdalena Klosek - GRATULACJE!!

początek strony

Biblioteka Pedagogiczna - kliknij! logo Biblioteki

Biblioteka Pedagogiczna ogłosila KONKURS na EXLIBRIS dla gimnazjalistów. U nas konkursowi towarzyszyła wystawa. Swoją pracę na konkurs z naszej szkoły przedstawiła Monika Oleksik z II b.

projekt Moniki

początek strony


Święty Walenty - Walentynki - konkurs czytelniczy na Dzień Zakochanych

Część LAUREATÓW konkursu- gratulujemy!!!

Bezbłędnie rozwiązany przez:

  • Martynę Szulc z I a LO

  • Szymona Gicz z II a LO

  • Patrycję Jakubiec z I a LO

  • Katarzynę Potysz z I a LO

  • Annę Szwanda z II c Gimnazjum

  • Bożenę Studnik z II c Gimnazjum - 2 dodatkowe punkty za informacje o tym - czyim św. Walenty jest patronem

  • Danutę Wojaczek z II c Gimnazjum - 2 dodatkowe punkty za informacje o tym - czyim św. Walenty jest patronem

  • Magdalenę Gębalczyk z I c LO

  • Dagmarę Forajter z I c LO

  • Dominikę Szwanda z I a Gimnazjum

Jeden błąd w trudnym pytaniu zrobiła:

  • Agnieszka Bulka z II c LO; Agnieszka wyczerpująco odpowiedziała na dodatkowe walentynkowe pytanie

początek strony

Rozstrzygnięty - konkurs adwentowy - laureaci:

Martynka i Szymon

Paulinka i Dorotka

Ania
Konkurs Adwentowy - o literaturze religijnej - pomóż roztargnionemu wydawcy!

wspólne rozwiązywanie konkursu - przyjemne z pożytecznym ;-)

Konkurs bezbłędnie rozwiązali:

  • Anna Szustkiewicz z II b LO

  • Martyna Szulc z I a LO

  • Szymon Gicz z II a LO

  • Paulina Heizer z II a LO

  • Dorota Kobarska z II c LO

Udział w konkursie:

  • Agnieszka Bulka z II c LO (tylko 3 błędy)

  • Marcin Furczyk z II a LO

Dla rozwiązujących konkurs przygotowujemy w bibliotece zestaw przydatnych, pomocniczych materiałów. Tym razem konkurs jest okazją, by zainteresować się kilkoma z wielu w naszych zbiorach książkami o tematyce religijnej...

początek strony

konkurs o naszych symbolach narodowych (Polski - ale także Śląska, Unii Europejskiej...)
Bezbędnie rozwiązany przez:

  • Agnieszkę Bulka z klasy II c LO
    Gabrielę Koźlik z I b LO
    Dawida Pędziwiatra z II a LO

  • 2 usterki - Robert Judycki I a G

  • 2 błędy - Anna Opolska z II b LO

  • 7 braków i błędów - Bożena Studnik i Danusia Wojaczek z II c G

Dawid Gabrysia i Agnieszka

Gratuluję zwycięscom oraz wszystkim, którzy z tym konkursem się zmierzyli - dzięki temu dowiedzieliście się kilku ciekawych rzeczy - prawda? A blankietów z pytaniami z biblioteki zniknęło około 40-50 sztuk....
Możesz sprawdzić prawidłowe
odpowiedzi!!
Wręczenie dyplomów i słodkich nagród - na piątkowym apelu 19 listopada 2004.
Tego dnia wylosujemy także słodką niespodziankę dla głosujących na
Książkową Listę Przebojów.

początek strony

6 października ogłaszono dwa konkursy - przed Światowym Dniem Bibliotek Szkolnych (w tym roku obchodzony jest 25 października - czwarty poniedziałek miesiąca):

  • Krzyżówka dla bibliofila i mola
    - bezbędnie rozwiązana przez:
    Magdalenę Gębalczyk i Dagmarę Forajter z I c LO oraz Dorotę Kobarską z II c LO i Bożenkę Studnik z II c Gimnazjum
     jeden brak - Danuta Wojaczek z II c Gimnazjum
    udział: Agnieszka Bulka z II c LO

  • Z książką przez wieki - konkurs o historii książki
    - prawie bezbędnych odpowiedzi (1 nieścisłość) udzieliły:
    Magdalena Gębalczyk i Dagmar Forajter z I c LO oraz Agnieszka Bulka z II c LO

Konkursom towarzyszyła wystawa "ekstremalnych" książek w naszych zbiorach (tj. - najmniejszych, największych, najstarszych...) W samo święto w bibliotece dla Czytelników maleńkie słodkości.

Laureatki konkursów:

Magdalena i Dagmara Bożenka i Danusia Dorotka i Agnieszka

początek strony

Natalka zaczytana w: Córce Czarownic Terakomania - konkurs poświęcony życiu i twórczości Doroty Terakowskiej
Konkurs ogłoszono 13 września 2004 roku.
W piątek 15 października na rannym apelu - wręczono dyplomy i słodkie nagrody.

Bezbłędnych odpowiedzi udzieliły:

Agnieszka i Dorotka

  • Agnieszka Bulka z II c LO

  • Magdalena Rutkowska z II a G

  • Natalia Jendrzejek z III b G

  • Marianna Rutkowska z I b LO

  • Natalia Jankowska z II b LO

  • Dorota Kobarska z II c LO

Magda, Majka i Natalka

ROK SZKOLNY 2003/2004:

21 czerwca 2004 w poniedziałek - przeprowadzono Turniej o Tytuł Najbardziej Fantastycznej Klasy

początek strony

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach Filia w Rybniku ogłosiła
KONKURS NA LOGO BIBLIOTEKI
Rafał Sikora z I a Gimnazjum wziął udział w tym konkursie. We wtorek - 22 czerwca o 1200 otrzymał dyplom i książkę.

początek strony

Konkurs na okładkę - reklamę książki:

Pierwsze miejsce zajął Rafał Mandel z I a LO
- okładka / reklama książki: Jan Dobraczyński: Cień Ojca

Gratulacje!!

początek strony

KKF czyli Kolejny Konkurs Fantastyczny!! Tym razem:

Klasyka Science - Fiction

Tytuł Fantastycznego Czytelnika należy się także lubiącym i znającym gatunek S-F, na co mi całkiem słusznie zwrócił uwagę Znajomy z Internetu: KRN. On też specjalnie dla naszych Czytelników przygotował specjalny zestaw pytań o tej tematyce.

początek strony

W krainach FANTASY

Literatura i film gatunku FANTASY - na przykładzie twórczości autorów: Tolkien, Lewis, Rowling, Le Guin, Sapkowski.

Konkurs czytelniczy - styczeń 2004.

początek strony

Konkurs dla fotoamatorów, fotomaniaków i trochę romantyków...na zdjęcie krajobrazu Polski związane ze Świętem Niepodległości.

Rozdanie nagród oraz pamiątkowych dyplomów w piątek 28 XI na rannym apelu.
Nagrodzone zdjęcia zostały opublikowane na łamach
www.etramp.republika.pl wśród innych fotoalbumów z Polski...

Ania i Edytka- kliknij!

Wyniki:

początek strony

Konkurs związany z obchodami 25-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II - zobacz pytania, wyniki, pamiątkowe zdjęcie...

początek strony

ROK SZKOLNY 2002/2003:

  • Wraz z Bibliofilem przygotowałyśmy i przeprowadziłyśmy: turniej na Pierwszy Dzień Wiosny
    (21 marca 2003- piątek)
    temat:
    URSZULANKI

Wygrała klasa III a; a oto kilka pamiątkowych zdjęć:

początek strony

Konkurs na zdjęcie

MÓJ PUPIL

Wręczenie słodkich nagród i dyplomów:
21 marca w czasie Turnieju Klas.

Ostateczne wyniki konkursu:

Najbardziej podobało się zdjęcie: Sylwii Przybyłek z III b: Kruszyna:
oraz Ani Podleśny z III b: Co ten mały sobie wyobraża?
i Madzi Serafin z III a: Niech mnie ktoś przytuli...

początek strony

Ania S. z III a

Konkurs O BOHATERACH LITERACKICH IDOL

Wyniki konkursu

Do biblioteki dotarło19 kart z odpowiedziami - większość bezbłędna!

Dyplomy i nagrody wręczono
w piątek 20 grudnia 2002 na uroczystym apelu

NAJLEPSZE:

Gimnazjum:
  1. Marianna Rutkowska z II b
  2. Ewa Wałek z I a
Liceum:
  1. Paulina Kościelna z III c
  2. Anna Studzińska z III a - na zdjęciu powyżej

początek strony

ROK SZKOLNY 2001/2002:

na zdjęciu mgr Grzegorz Leśnik nasz anglista
Nie martw się! I tak wyjdę z tej dziury, by wylosować Twój numerek!

dzięki nim odbył się turniej "Quo vadis"
od lewej: Agnieszka, Kasia, Lidia, Kasia, Monika i Magda

logo konkursu autorstwa Moniki Kołodziej z III c Gimnazjalistki rozwiązują konkurs "Przystanek Jeżyce"

początek strony

Ciekawsze turnieje i konkusy z obiegłych lat:

turniej klas o kobietach

Ola Kinowska i Sławka Zawadka

karykatura

wybór Ślązoczki Szkoły

nasze Jury

STRONA GŁÓWNA - kliknij! Biblioteka Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku / bibliofilur@poczta.onet.pl