Rywalizacja międzyklasowa w piątek 17 czerwca 2011

TURNIEJ KLAS - MITOMANIA

Mitologia Jana Parandowskiego

Prezentacja multimedialna z pytaniami z turnieju

zobacz galerię zdjęć z turnieju

Każdą z klas zapraszamy do udziału w 2 konkurencjach:

  1. Drużyna 1, 2 lub 3 osobowa, przebrana w mitologicznym stylu odpowiada na pytania ilustrowane slajdami prezentacji multimedialnej (dodatkowe punkty za strój).
  2. Każda z klas przygotowuje krótką (do 3 minut) scenkę ilustrującą wybrany mit. Poszczególne klasy same wybierają sobie, jaki mit chcą zilustrować, ale nie chcemy, by mity się powtarzały, dlatego w bibliotece można sobie "zaklepać" wybrany temat. Liczy się kolejność zgłoszeń.
  3. Przewidujemy nagrody indywidualne dla najlepszej drużyny (suma punktów za odpowiedzi i strój drużyny), oraz słodką nagrodę dla najlepszej klasy (suma punktów za scenkę, odpowiedzi i strój drużyny).
  4. Naszym Ekspertem i Autorem pytań dodatkowym są w tym roku Pani Profesor Dorota Bożętka oraz Pani Profesor Beata Bykowska-Meghaichi

Zgłoszenia poszczególnych klas:

klasa

kolejność

ekipa

punkty za strój

punkty za odpowiedzi

scenka - wybrany mit

punkty za scenkę

suma punktów dla klasy

miejsce

I a G

9

1. Sebastian Frőhlich
2. Dominik Ciesielki

  1 9 Antiopa i Dirke      
I b G 1 1. Zofia Hajaj
2. Kamila Pisarek
3. Marcin Szyndler
0 6 Królestwo Piekieł      
II a G 10 1. Krzysztof Kowalczyk
2. Jan Gliwa
3. Łukasz Krawczyk
2 10 różne przedstawianie bogów     1 miejsce w Gimnazjum
II b G 2 1. Marek Jarząbek
2. Maja Majewska
3. Piotr Reclik
1 8 Demeter i Kora      
II c G 11 1. Damian Malgrab
2. Monika Katlewska
3. Karolina Antoniak
2 7 Dedal i Ikar      
III a G 8 1. Joanna Benisz
2. Paweł Przybyła
3. Joanna Ostrzołek
3 14 początek Wojny Trojańskiej 0    
III b G 3 1. Bogumiła Sekulska
2. Lucyna Kycia
2 10 niespodzianka      
I a LO 7 1.Agnieszka Klimsza
3. Seweryn Ceglarek
0 9 Parys 0    
I b LO 5 1. Paulina Grzonka
2. Maria Olejniczak
2 5 Puszka Pandory      
II a LO 6 1. Patrycja Wróbel
2. Estera Sudoł
3. Katarzyna Kędys
1 8 Prometeusz      
II b LO 4 1. Bartłomiej Fojcik 3 14 Herkules     1 miejsce w Liceum
II c LO 12 1. Dominik Sass
2. Anna Marcol
3. Joanna Pieszek
0 8 polowanie na dzika kalidońskiego 0    

Plan dnia i podział zadań Bibliofilów:


Tegoroczny temat był poddany głosowaniu w klasach. Propozycje do wyboru:

- Mitologia Jana Parandowskiego (tekst BARDZO łatwo dostępny)
-
cykl Felix, Net i Nika Rafała Kosińskiego (w bibliotece jest tylko 1 komplet książek)
-
Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza (tekst łatwo dostępny)

Przebieg głosowania:

klasy / głosy oddane na poszczególne propozycje 1a G 1b G 2a G 2b G 2c G 3a G 3b G 1a L 1b L 2a L 2b L 2c L razem
głosów
wygrana
w klasach
miejsce
Mitologia Jana Parandowskiego

3 6 12 17 7 2 7 18 2 13 20 14 121 5 pierwsze
Felix, Net i Nika Rafała Kosińskiego 19 10 ? 2 0 3 15 1 1 0 1 0 52 2 trzecie
Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza

3 12 12 1 19 7 3 6 21 5 0 9 98 4 drugie

Biblioteka Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku / bibliofilur@poczta.onet.pl